zwalczanie pluskiew faq

Zwalczanie pluskiew: najczęściej zadawane pytania

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat można zaobserwować gwałtowny wzrost zapotrzebowania na świadczenie usług dezynsekcji. Liczba zleceń dotyczących zwalczania pluskiew, karaczanów i innych insektów zwiększyła się o blisko 100 procent względem tego, jak sytuacja ta prezentowała się w końcówce XX wieku. Problem ze zwiększoną liczbą owadów dotyczy przede wszystkim dużych ośrodków miejskich jak np. Ostrołęka. Jakie pytania najczęściej stawiają Klienci firm zajmujących się profesjonalnym odpluskwianiem pomieszczeń?

Zwalczanie pluskiew w Ostrołęce — informacje praktyczne

Wiele osób dotkniętych problemem w postaci inwazji pluskiew w ich domu, zastanawia się nad kwestiami takimi jak to, skąd insekty wzięły się u nich i czy ich obecność jest konsekwencją niedostatecznego poziomu higieny w mieszkaniu.

chemia na pluskwyOtóż pluskwy najczęściej zostają przyniesione z zewnątrz, o czym zdarzyło się nam już pisać. Zwykle transportujemy je na ubraniu, które zostało nimi zainfekowane w miejscu, gdzie przebywa wiele osób (np. kino, pociąg lub samolot). Historie o tym, jakoby pasożyty te miały brać się z brudu to mit.

Niestety, jest on tak silnie zakorzeniony w ludzkiej psychice, że wystąpienie pluskiew w lokalu mieszkalnym jest postrzegane jako powód do odczuwania wstydu. Wiele osób rezygnuje wówczas z profesjonalnej pomocy i stara się zażegnać problem we własnym zakresie.

Zwykle jednak podobne praktyki okazują się nieskuteczne, ponieważ formy przetrwalnikowe tych pasożytów mogą przeżyć przez bardzo długo w oczekiwaniu na dogodne warunki. Zwalczanie pluskiew jest konieczne i powinno być przeprowadzane przez specjalistów.

Kolejnym często pojawiającym się pytaniem jest to, czy pluskwy łóżkowe gryzą. Odpowiedź na nie jest twierdząca. Ukąszenia tych owadów pozostawiają swędzące bąble. Pasożyty najchętniej atakują części ciała, gdzie skóra jest stosunkowo cienka, czyli:

  • kark i szyja,
  • brzuch,
  • ręce i uda — szczególnie ich strona wewnętrzna.

Rozpoznanie tego, czy mamy do czynienia z ukąszeniami pluskiew nie jest szczególnie proste. Pozostawione przez nie ślady do złudzenia przypominają ugryzienia komarów. Wywołują także bardzo podobne reakcje alergiczne. Warto jednak wiedzieć, że pluskwy zazwyczaj gryzą w jednej linii i pozostawiają co najmniej kilka bąbli. Ta wiedza może okazać się przydatna podczas identyfikacji problemu.

Czy chemia stosowana do usuwania pluskiew jest bezpieczna?

Zwalczanie pluskiew następuje przede wszystkim poprzez używanie odpowiednio dobranych środków chemicznych. Wielu Klientów słusznie zastanawia się nad tym, czy substancje te nie będą miały negatywnego wpływu na stan zdrowia ich oraz dzieci. Na szczęście większość środków biobójczych do usuwania pluskiew domowych to bezpieczne preparaty. Z powodzeniem mogą być one stosowane nawet w miejscach takich jak przedszkola, szkoły i żłobki.

Mimo to jednak nie można całkowicie wykluczyć ryzyka wystąpienia odczynów alergicznych. Jeśli dziecko jest podatne na uczulenia, należy poinformować o tym fakcie członków ekipy przystępującej do zwalczania pluskiew.

Skuteczność działań na wysokim poziomie

W Ostrołęce i innych polskich miastach funkcjonuje wiele firm zajmujących się profesjonalnym zwalczaniem pluskiew. Przed wykonaniem usługi Klient zawsze dostaje protokół, gdzie zostały opisane wszystkie substancje chemiczne, z jakich korzystać będą członkowie ekipy od dezynsekcji. W dokumencie obecne są także numery TOX, czyli informacja dla lekarza o tym, jak powinien postępować np. w przypadku wystąpienia silnej reakcji alergicznej u pacjenta.

Usługi ABC Insekt

Menu