Ozonowanie pomieszczeń – Białystok

Ozonowanie mieszkań w walce z drobnoustrojami i nieprzyjemnymi zapachami

Ozonowanie jest czynnością składową dezynfekcji – procesu usuwania zanieczyszczeń biologicznych: bakterii, wirusów i grzybów. Aczkolwiek jest to metoda zaawansowana, gdyż w standardowo przeprowadzanej dezynfekcji nie musi być stosowana, a najczęściej wykorzystuje się wówczas: parę wodną, promieniowanie oraz różnego rodzaju związki chemiczne.

Ozonowanie pomieszczeń

Czym jest ozonowanie?

To co należy podkreślić to fakt, iż ozonowanie nie jest skojarzone ze stosowaniem środków chemicznych. Substancją czynną jest tu ozon (gaz) będący alotropową odmianą tlenu. Posiada on silne właściwości aseptyczne, czyli odkażające, a właściwie jest jedną z najsilniej działających substancji bakteriobójczych wśród znanych i stosowanych w dezynfekcji.

Jego zastosowanie jest wszechstronne. Dzięki ozonowi możemy wyjałowić m. in.: pomieszczenia, narzędzia, materiały opatrunkowe, pościel czy wykładziny. Aczkolwiek najczęściej stosowany jest do odkażania wody pitnej oraz pomieszczeń. Podkreślenia wymaga również fakt, iż ozon w porównaniu do innych środków aseptycznych działa niezwykle szybko (często kilka tysięcy razy szybciej!) i podobnie, nierzadko kilkadziesiąt razy skuteczniej – co ma miejsce np. w odkażaniu wody i porównaniu jego skuteczności do działania chloru.

POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU JUŻ DZIŚKontakt

W jakim przypadku stosujemy ozonowanie?

ozon do dezynfekcjiW przypadku wyjaławiania pomieszczeń ozon również sprawdza się znakomicie. Ozonowanie pomieszczeń prowadzi do:

  • poprawy jakości powietrza,
  • likwidacji nieprzyjemnych, wytwarzanych przez drobnoustroje zapachów,
  • całkowitego wyeliminowania: grzybów, bakterii, roztoczy, alergenów i wirusów.

Po jego zastosowaniu pozostaje specyficzny, świeży zapach, który znamy z natury, gdyż wytwarza się on po każdej burzy – określa się go czasem mianem aktywnego tlenu. Istotnym elementem ozonowania jest więc fakt, iż w oczyszczonym pomieszczeniu nie pozostają żadne szkodliwe dla człowieka i zwierząt związki.

Niszczone są natomiast bezwzględnie wszystkie mikroorganizmy chorobotwórcze, z którymi cząsteczki ozonu wchodzą w reakcję i je neutralizują. Metoda ta jest więc niezależna od czynników, które mają znaczenie przy zastosowaniu innych środków: rodzaju drobnoustrojów, ich środowiska, liczebności etc.

Ozonowanie w Białymstoku

Proponujemy Państwu ozonowanie mieszkań i ogniskowe w Białymstoku oraz okolicach. Proces ten nie zakłóca codziennych czynności czy to w domu, czy w firmie lub zakładzie produkcyjnym, ale też może być stosowany nie tylko w pozbywaniu się drobnoustrojów. Jego właściwości usuwania nieprzyjemnych zapachów wykorzystujemy również do likwidowania:

  • trudnousuwalnego zapachu spalenizny,
  • stęchlizny z kabin samochodów, starych mieszkań, mebli,
  • w zakładach produkcyjnych: hodowlanych, browarniczych, mięsnych i innych, w których ozon usuwa duszące zapachy skojarzone z produkcją,
  • zapachy rozkładu, zwierząt, potu, odchodów itp.,
  • oraz utrwalonego zapachu tytoniowego czy kuchennego (olejowego).

Należy zaznaczyć, że ozon nie maskuje nieprzyjemnych zapachów, lecz je zupełnie i trwale usuwa. Dlatego ozonowanie może wykraczać poza powyższe, podane przez nas przykłady, w których świadczymy usługi najczęściej.

Usługi ABC Insekt

Menu