Dezynfekcja

Dezynfekcja czyli niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych

W bardzo wielu sytuacjach przedmioty użytku codziennego wymagają dezynfekcji. Jest to np. łóżko, na którym leżała ciężko chora osoba, zabawki w przedszkolu, antyczne lub stare meble pokryte tapicerką, pościel, ręczniki i wiele innych. Podobnie, przeprowadza się również dezynfekcję pomieszczeń, w których mogły zalęgnąć się drobnoustroje, lub w których przez cele jakim służą, ma to miejsce stale, a są to: sale szpitalne, gabinety odnowy biologicznej, kosmetyczne, fryzjerskie i inne.

Dezynfekcja a virusy

Jakie grupy drobnoustrojów usuwamy w czasie dezynfekcji?

Dezynfekcja ukierunkowana jest na zniszczenie trzech głównych rodzajów mikroorganizmów:

  • bakterii – znanych organizmów chorobotwórczych wywołujących m. in.: gruźlicę, dur brzuszny, zatrucia pokarmowe, tyfus i wiele innych chorób,
  • wirusów – cząsteczek organicznych, które odpowiedzialne są za wiele poważnych chorób, jak: AIDS, wścieklizna, zapalenia wątroby, chorobę Heinego-Medina i inne,
  • i grzybów – są to właściwie różnego rodzaju pleśnie nierzadko widoczne na ścianach, wywołujące alergie i inne choroby.

Wymienione wyżej drobnoustroje wydzielają zazwyczaj specyficzny zapach, a jednym z celów dezynfekcji jest jego usunięcie. Dlatego też specyfiki stosowane przez nas w odkażaniu powierzchni użytkowych i pomieszczeń stosujemy również do likwidowania nieprzyjemnych zapachów nietworzonych przez drobnoustroje, np. trudnousuwalnego zapachu spalenizny.

Dezynfekcja przedmiotów

Dezynfekcja przedmiotów wiąże się z usunięciem z nich drobnoustrojów, co zapobiega kontaktowi z nimi poprzez dotyk. Najistotniejsza jest dezynfekcja przedmiotów służących higienie, jak wymienione już ręczniki, ale też innych, z których korzysta wiele osób, np.: pościeli i łóżek w hotelu, odzieży, urządzeń sanitarnych, a nawet talerzy i sztućców.

POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU JUŻ DZIŚKontakt

Dezynfekcja pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń ma szczególne znaczenie w przypadku drobnoustrojów wnikających do naszych organizmów poprzez drogi oddechowe oraz w przypadku grzybów. Aczkolwiek jest stosowana z konieczności również tam, gdzie przechowuje się żywność i hoduje zwierzęta: w magazynach, silosach, spichrzach, oborach, stajniach, kurnikach czy chlewniach. Odkaża się również powierzchnie użytkowe: kuchni, stołówek, łaźni, sale ćwiczeń i wiele innych.

Odkażanie z ABC Insekt w Białymstoku

Polecamy się Państwu w zakresie przeprowadzania dezynfekcji pomieszczeń i przedmiotów. Nasza firma ABC Insekt istnieje od niemal 22 lat. W tym czasie wypróbowaliśmy wszystkie dostępne na rynku specyfiki i wiemy, które są najskuteczniejsze.

Dokonujemy okresowych, profilaktycznych dezynfekcji, a także jednorazowych, na indywidualne zamówienie. Środki, które stosujemy do walki z drobnoustrojami są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Dezynfekcja nie wymaga zmian w funkcjonowaniu firmy lub okresowego zamknięcia zakładu produkcyjnego czy usługowego oraz opuszczenia domu.

Zapraszamy do kontaktu, nasza siedziba mieści się w Białymstoku. Zrobimy wszystko, by szybko rozwiązać Państwa problem.

Usługi ABC Insekt

Menu