Zwalczanie pluskiew

Skuteczna likwidacja pluskiew w Białymstoku

Pluskwy to pasożyty żywiące się krwią człowieka i właściwie przez wzgląd na mity mówiące o ogromnych trudnościach z ich całkowitym wyniszczeniem, budzą grozę wielu osób. Prawdą jest jednak, że proces odpluskwiania przeprowadzony przez doświadczony zespół specjalistów, z wykorzystaniem sprawdzonych do walki z tymi insektami środków, prowadzi do szybkiego pozbycia się insektów.

Nasza firma ABC Insekt z Białegostoku ma wszystko to, co jest potrzebne w likwidacji pluskiew:

  • 23-letnie doświadczenie w tym zakresie,
  • atesty na stosowane środki zgodnie z wytycznymi UE,
  • oraz pewność działań związaną z gwarancją skuteczności, którą dajemy na pół roku po wykonaniu dezynsekcji.

Zwalczanie pluskiew

Czym jest pluskwa?

Najpierw jednak kilka słów o pluskwach. Niezbyt duże, sięgające 6 mm, żywiące się krwią ludzi i zwierząt, wychodzące na żer nocą, w dzień chowające się w legowisku w pobliżu żywiciela. Z tych powodów o obecności pluskiew możemy długo nie mieć pojęcia, do czasu aż ich ilość przekroczy normy przyzwoitości, a rozmnażają się bardzo szybko.

Na przestrzeni kilku miesięcy pluskwa może znieść do 350 jaj, larwy wykluwają się z nich po kilku lub kilkunastu dniach. Trudno więc nie mówić tu o pladze. Jeśli początkowo nie zauważymy obecności pluskiew, z pewnością jej nie przeoczymy w krótkim czasie od pojawienia się pierwszego osobnika.

POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU JUŻ DZIŚKontakt

Jak rozpoznać obecność pluskiew?

Sama matematyka w tym wypadku przeraża. Kilkaset pluskiew, spośród których duża część składa kilkaset jaj, a gotowe do gryzienia insekty wykluwają się po kilku dniach…

Dlatego rozpoznawanie obecności pluskiew ma ogromne znaczenie na wczesnym etapie, a do jej przejawów należą głównie:

  • drobne, swędzące miejsca po ugryzieniach, podobne do tych, które pozostawiają komary, aczkolwiek występujące w rzędach jedno po drugim,
  • wiele niewielkich kropek na pościeli (rozgniecione owady i/lub ich odchody), czasem na meblach obitych tapicerką, gdzie również gnieżdżą się pluskwy lub w materacu (warunkiem jednak jest jasna pościel czy obicia, w przeciwnym razie możemy ślady przeoczyć),
  • specyficzny, nowy zapach, przypominający gnijące maliny,
  • oraz oczywiście obecność samych pluskiew i ich jaj (jasne, przypominające ryż).

Jak przebiega odpluskwianie?
Niegdyś w odpluskwianiu posługiwano się głównie parą wodną, jest to jednak proces długotrwały (zajmuje kilka tygodni) i nie niesie jednoznacznie pozytywnych rezultatów. Aktualnie stosujemy specjalistyczne środki chemiczne, którymi spryskujemy zarobaczone wnętrza. Niestety, wymagają one okresowego opuszczenia mieszkania, lecz jest to zaledwie 12 godzin, zatem czas, który w większej połowie jest przeznaczony na wykonywanie obowiązków poza domem.

Zwalczanie pluskiew nie ma nic wspólnego z pozbawianiem ich pokarmu – potrafią przeżyć nawet kilka miesięcy bez jedzenia. Bez fachowej interwencji jesteśmy skazani na stały wzrost ich kolonii.

W Białymstoku likwidujemy pluskwy już po dwóch spryskiwaniach

Nasza firma ABC Insekt z Białegostoku wyspecjalizowała się w całkowitym zwalczaniu pluskiew po zaledwie dwóch spryskiwaniach. Odstępy między nimi wynoszą 2-3 tygodnie. W tym czasie lokatorzy opuszczają mieszkanie na 12 godzin, aczkolwiek czasem na krócej, co zależy od zastosowanych środków chemicznych.

Pierwszy zabieg pozbawia życia wszystkie pluskwy. Drugi ma niejako charakter profilaktyczny oraz skierowany jest na świeżo wyklute insekty, które w pierwszym opryskiwaniu chronione były powłoką jaj. Przerywamy w ten sposób cykl rozmnażania się owadów.

Przed wezwaniem nas do problemu nie musicie Państwo być pewni obecności pluskwiaków. Poza likwidacją pluskiew dokonujemy również rozpoznania zagrożenia oraz służymy wszelką radą związaną z usuwaniem i chronieniem się przed ich plagą.

Usługi ABC Insekt

Menu