Usuwanie gniazd os

Zwalczanie rojów i usuwanie gniazd os

Osy wbrew pozorom są znacznie bardziej agresywne od szerszeni, aczkolwiek przez swoją wielkość wzbudzają mniej lęku. Podobnie jak ich więksi kuzyni zazwyczaj atakują w roju, a do ciała człowieka wstrzykują jad.

Niebezpieczeństwo w tym wypadku polega na braku wiedzy o uczuleniu na jad błonkoskrzydłych, a wówczas, po zaledwie jednym ukąszeniu, może dojść do wstrząsu anafilaktycznego prowadzącego nawet do śmierci.

Największe nagromadzenie os obserwujemy w połowie i pod koniec lata, gdyż wtedy w założonych wiosną gniazdach większość osobników jest dorosła i zdolna do rozmnażania. W związku z tym jest to też okres, w którym owady te są najbardziej ekspansywne, a my tym samym mamy najwięcej zleceń dotyczących zwalczania i usuwania gniazd os.

Czynności te nie zawsze są jednakowe, osy bowiem zakładają gniazda w różnych miejscach. Z drugiej jednak strony większość interwencji jest zawsze w pełni skuteczna, gdyż środki chemiczne jakimi dysponujemy dają gwarancję oczekiwanego działania.

Usuwanie gniazd os

Letnie usuwanie gniazd os

Podejmowane przez nas czynności związane z usuwaniem gniazd os skupiają się głównie na:

  • lokalizacji gniazda gdy jest ukryte np.: pod dachówkami, na strychu, w pęknięciu muru, na poddaszu i w innych miejscach,
  • zastosowaniu środków chemicznych w postaci płynnej lub sproszkowanej (proszek rozpylany pod ciśnieniem), którymi opryskujemy gniazdo,

W sytuacjach gdy gniazdo trudno zlokalizować lub jest ukryte np. w kominie, problem os rozwiązujemy poprzez ich eksterminację, jednak nie zawsze udaje się usunąć strukturę gniazda. W takim wypadku doradzamy jak zabezpieczyć się przed powrotem os w to samo miejsce – wiele z nich jest podczas naszych prac poza gniazdem i wracają.

POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU JUŻ DZIŚKontakt

W Białymstoku jesteśmy weteranami w zwalczaniu os

Choć usuwanie gniazd os jest czynnością niebezpieczną i nie należy jej przeprowadzać samodzielnie, w stosunku do innych insektów są to czynności stosunkowo skuteczne, gdyż osy wracają tylko początkowo najzwyklej zlatując z okolicy do istniejącego wcześniej gniazda, aczkolwiek mają zwyczaj budować w tym samym miejscu nowe. Odpowiednio odstraszone środkami chemicznymi (doradzamy w wyborze), które można stosować po usunięciu gniazda, szybko jednak zniechęcą się do powracania w miejsce jego dawnej lokalizacji, a także nie zbudują w niej nowej siedziby.

Nasza firma ABC Insekt z Białegostoku zajmuje się zwalczaniem os od 23 lat.

Gwarantujemy Państwu przeprowadzenie bardzo szybkiej i skutecznej interwencji. Znamy się na zwyczajach tych owadów, wiemy czego nie lubią i jak je zniechęcić do odwiedzania okolicy Państwa domu. Służymy radą we wszelkiego typu problemach związanych z osowatymi.

Usługi ABC Insekt

Menu