Zwalczanie rybików cukrowych

Skuteczne zwalczanie rybików cukrowych

Rybiki cukrowe to małe insekty o niewielkiej szkodliwości dla człowieka. Nierzadko możemy je spotkać w swoich domach zapalając nagle światło w kuchni lub łazience. Wielu osobom kojarzą się one ze szczypawicami, aczkolwiek są mniejsze i niezwykle szybko się poruszają. Lubią ciepłe i wilgotne miejsca. Na żer wychodzą nocą.

Zwalczanie rybików cukrowych ma znaczenie profilaktyczne – szkody dokonane przez te insekty na przestrzeni czasu mogą być zauważalne, aczkolwiek w większym stopniu dotyczy to domostw niezamieszkanych. W innym przypadku usuwamy rybiki, gdyż najzwyklej nie lubimy, by mieszkały z nami jakiekolwiek robaki. Aczkolwiek ich obecność wiąże się z pewnymi szkodami, o których należy wspomnieć.

Zwalczanie rybików cukrowych

Jakie szkody są związane z rybikiem cukrowym?

Rybiki lubią produkty słodkie, ale nie pogardzą żadnymi resztkami ze stołu. W związku z tym, że trawią celulozę, mają zwyczaj nadgryzać książki. Poza tym zanieczyszczają żywność odchodami, a także bakteriami przenoszonymi na swoim ciele. Jako że lubią wilgotne miejsca, ich siedziby znajdują się przy rurach, w pobliżu kanalizacji (odpływów), a tam, jak wiadomo, jest niezbyt czysto. Jednak rybiki nie przenoszą chorób.

Nieprzyjemne może być ich znalezienie w kaszy, ryżu, mące i innych produktach, które lubią spożywać, dlatego nawet jeśli na stałe zamieszkują w łazience, celem ich nocnych wędrówek jest zwykle kuchnia.

POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU JUŻ DZIŚKontakt

Zwalczanie rybików cukrowych z ABC Insekt w Białymstoku

Ilość rybików w mieszkaniach zazwyczaj nie jest duża, gdyż cykl rozmnażania jest niezwykle długi w porównaniu do innych szkodników (trwa niemal rok). Przy ich niewielkiej ilości, czasem wystarczy dobrze wietrzyć mieszkanie przez kilka tygodni, by problem sam się rozwiązał. Bywa jednak i tak, że populacja rybików rozrasta się do nieakceptowalnych rozmiarów.

Nasza firma wiele razy na przestrzeni ostatnich 20 lat usuwała rybiki z mieszkań. Zwalczanie rybików cukrowych polega na stosowaniu oprysku trującą substancją, ze szczególnym uwzględnieniem łazienki i kuchni, w których zwykle mają gniazda. Interwencja nie trwa długo i zazwyczaj jest zakończona sukcesem – stosowane przez nas środki oraz ich rozpraszanie daje pewność, iż dotrą do każdej szczeliny i osłoniętego miejsca, w którym insekty mogły się schować.

Siedziba naszej firmy znajduje się w Białymstoku. Usługi zwalczania rybików cukrowych oferujemy na terenie miasta oraz w jego okolicach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu również w przypadku chęci oceny skali rozprzestrzenienia się insektów i potwierdzenia konieczności ich usunięcia.

Usługi ABC Insekt

Menu