Sprzątanie po gołębiach

Wielu hodowców gołębi opiekuje się ptakami w budynkach wielorodzinnych na ich dachach. W takim przypadku oczywiste jest, że ptaki zanieczyszczają budynek i odpowiedzialność za to spada na hodowcę. Czasem ptaki zagnieżdżają się również w pustostanach, wewnątrz pomieszczeń, pozostawiając po sobie organiczne zabrudzenia. W takich i innych przypadkach nasza firma ABC Insekt z Białegostoku oferuje usługę sprzątania po gołębiach.

Jakie zabrudzenia pozostawiają gołębie

Gołębie pozostawiają po sobie przede wszystkim odchody. Warto przy tym wspomnieć, że nie są one z gruntu nieszkodliwe, gdyż zawierają wiele niebezpiecznych: wirusów, pasożytów i bakterii. W pustostanach lub innych miejscach, w których ptaki czują się stosunkowo bezpiecznie, można spotkać również martwe osobniki, dużą ilość piór, a nawet inne zwierzęta przyciągane obecnością ptaków, które również pozostawiają po sobie różnego typu „ślady”. W przypadku opuszczonego domu, który ma zostać przywrócony do życia, nierzadko wymagane jest przez powyższe gruntowne czyszczenie i pielęgnacja, która dodatkowo zlikwiduje pozostawiony, nieprzyjemny zapach.

Sprzątanie po gołębiach

Co zawiera sprzątanie po gołębiach w ABC Insekt

Dekontaminacja w wykonaniu ABC Insekt z Białegostoku skupiona jest na trzech podstawowych celach i czynnościach:

  • usunięciu odchodów gołębi oraz innych zanieczyszczeń łącznie z martwymi ptakami,
  • dokładnym wymyciu: pomieszczeń, dachów, elewacji – wszystkich miejsc, które ptaki zabrudziły,
  • a w wielu sytuacjach również dezynfekcję i dezynsekcję – wynika to z dużego nagromadzenia się odchodów i zagnieżdżenia się w nich owadów, które trzeba usunąć; czynności tego typu mają już bowiem znaczenie epidemiczne.

Czynności przeprowadzane są przez fachową ekipę mającą kilkudziesięcioletnie doświadczenie w szeroko pojętej dekontaminacji. Natomiast sprzątanie po gołębiach wprowadziliśmy do naszych usług zarówno przez wzgląd na to, iż po prostu są potrzebne, ale też na okresową działalność ptaków w wielu centrach miast. Dlatego też zachęcamy również do współpracy służby komunalne i zarządców miast.

POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU JUŻ DZIŚKontakt

Jak zwalczamy nieprzyjemny zapach

Z dłuższym pobytem gołębi w pomieszczeniach, acz nie tylko, związany jest ciężki, nieprzyjemny zapach. Nierzadko samo wietrzenie i wysprzątanie nie wystarczy, by go usunąć. Naszym sposobem na to jest zastosowanie dobrze już znanego ozonowania.

Ponieważ owady niemal zawsze gnieżdżą się w pozostawionych przez ptaki odchodach, podobnie często przeprowadzamy w oczyszczanych miejscach najpierw dezynsekcję, a następnie dezynfekcję. Ozonowanie jest rutynową częścią tej ostatniej. Nie sposób inaczej odświeżyć pomieszczenia i całkowicie wyeliminować pozostałe po sprzątaniu drobnoustroje, a to one wydzielają nieprzyjemny zapach. Jest to przy tym zabieg bardzo skuteczny i zachęcamy również do jego zastosowania w izolacji – wyłącznie do odświeżania i likwidowania odorów różnego typu. Przy powyższym zabieg wyeliminuje wszelkie inne problemy, na przykład z grzybami czy pleśniami, co w starych domach ma często miejsce.

Ozonowanie nie jest sposobem na zamaskowanie nieprzyjemnego zapachu i w tym tkwi jego siła. Ono likwiduje przyczyny od podstaw w rzeczywisty sposób likwidując źródło fetoru.

Sprzątanie po gołębiach w Białymstoku

Sprzątania po gołębiach w Białymstoku i okolicach podejmujemy się od razu po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania. Działamy w tym względzie jak pogotowie ratunkowe. Posiadamy konkurencyjne ceny. Zazwyczaj przyjeżdżamy na miejsce i wyceniamy koszt usługi na podstawie zastanej skali problemu. Zachęcamy do kontaktu i jego przedstawienia.

Usługi ABC Insekt

Menu