Zwalczanie myszy

Zwalczanie myszy w Białymstoku i okolicach?

Myszy, zdawałoby się sympatyczne stworzonka, potwierdzają powiedzenie o mylących pozorach. Od dawna uznajemy je za szkodniki, gdyż: niszczą zebrane plony, wygryzają sadzonki, zjadają zapasy z półek. Mysz, choć od szczura mniejsza, zazwyczaj wyrządza więcej szkód. Ponadto podobnie jak szczur, przenosi choroby odzwierzęce nosząc na sobie kultury przeróżnych bakterii i pozostawiając je w wielu miejscach wraz z sierścią.

W związku z powyższym zwalczanie myszy ma swoją tradycję. Nie kojarzono z nimi epidemii chorób, lecz od zawsze wiązano z ich obecnością zanieczyszczanie i straty zapasów żywności. W związku z tym, że myszy są bardzo ostrożne, żerują głównie w nocy i szybko się rozmnażają, obecność kilku osobników w krótkim czasie może przerodzić się w plagę. Dlatego w zwalczaniu myszy ważne jest wczesne reagowanie na wszelkie sygnały ich obecności.

Zwalczanie myszy

Deratyzacja – gdzie myszy zwalczamy najczęściej?

Na miejsca, w których przeprowadzamy deratyzację tych gryzoni wskazują z jednej strony przepisy, a z drugiej doświadczenie. Myszy pojawiają się bardzo często w:

  • lokalach gastronomicznych, szczególnie podpiwniczonych,
  • wszelkiego typu obiektach, w których prowadzi się handel żywnością,
  • budynkach gospodarstw rolnych,
  • halach handlowych,
  • zakładach przetwarzających żywność,
  • blokach i kamienicach mieszkalnych,
  • w hotelach, pensjonatach, internatach, akademikach i szpitalach lub innych ośrodkach leczenia stacjonarnego,
  • oraz obiektach przetwarzających odpady.

Utrzymanie budynków i innych obiektów w prawidłowym stanie sanitarno-higienicznym jest warunkiem naszego zdrowia. Zwalczanie myszy jest jednym z istotnych elementów tej dbałości. Należy pamiętać, że myszy w pewnym stopniu są związane z ludźmi – lubią ciepło, które tworzymy w swoich domach, żywią się resztkami pożywienia, które wyrzucamy. Tym samym mogą pojawić się wręcz wszędzie.

POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMU JUŻ DZIŚKontakt

Jak przebiega deratyzacja – proces pozbywania się gryzoni?

Zwalczanie myszy nie rodzi konieczności zmiany rytmu całodobowego, wyprowadzki, przerwania prac w zakładzie produkcyjnym itp. Jest to proces deratyzacji, a obowiązujące zasady w odszczurzaniu obowiązują i w tym wypadku. Stosowane są ponadto te same preparaty z pewnymi odstępstwami zależnymi od okoliczności.

Deratyzacja w przypadku myszy przebiega następująco:

w wybranych miejscach rozkładamy specjalnie przygotowane trutki – rodentycydy (środki te posiadają atesty Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Państwowego Zakładu Higieny), a także pułapki mechaniczne,
przez kolejne dni monitorujemy stan trutek, uzupełniamy ich ilość, usuwamy martwe myszy,
czyszczenie pomieszczeń – przeprowadzamy na ostatnim etapie,
oraz, co istotne, lokalizujemy wszelkie nieszczelności, przez które gryzonie mogą dostawać się do wnętrza budynku, informujemy o tym zleceniodawcę.
Zwalczanie myszy przeprowadzane jest cyklicznie, a jak stanowią przepisy, dwa razy w roku w wielu do tego zobligowanych budynkach.

Jako firma z dużym doświadczeniem w walce ze szkodnikami chcemy jednak zwrócić uwagę na to, że nic nie zastąpi naszej czujności w obserwowaniu sygnałów pojawienia się myszy: niewielkich odchodów (do 6 mm) gromadzących się w stosunkowo dużych ilościach (mysz wydala do 40 razy dziennie), plam na ścianach przy podłodze (od moczu), pojawienia się specyficznego, nowego zapachu (mysiego), dziur w meblach lub innych miejscach, gdzie ich wcześniej nie było czy rozerwanych opakowań od żywności.

W takich przypadkach należy zawsze wezwać specjalistów, a my, ABC Insekt z Białegostoku, polecamy się w tej roli.

Usługi ABC Insekt

Menu