jak sprzątać po dezynsekcji?

Jak sprzątać po dezynsekcji?

Dezynsekcja polega na zwalczaniu różnego rodzaju owadów. Przed przystąpieniem do usuwania szkodników konieczne jest odpowiednie przygotowanie mieszkania, zatem warto omówić tę kwestię z firmą, która będzie realizowała usługę. Trzeba zastanowić się także nad tym, jak sprzątać pomieszczenia po zabiegu, aby nie zaburzać działania profesjonalnych preparatów, a także uniknąć negatywnego wpływu zastosowanych środków na zdrowie mieszkańców.

Prace przygotowawcze

Likwidacja pluskiew domowych, prusaków, moli spożywczych lub innych owadów odbywa się z użyciem różnych metod. W firmie ABC Insekt wykorzystujemy jednocześnie trzy sposoby: opryskiwanie chemiczne, rozkładanie drobnocząsteczkowych trutek oraz zamgławianie ULV. Dzięki temu możemy uzyskać satysfakcjonujące efekty. Aby jednak możliwe było zastosowanie wspomnianych metod, konieczne jest właściwe przygotowanie mieszkania. To podstawowa kwestia, nad którą warto się zastanowić, zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie, jak sprzątać po dezynsekcji. Przed rozpoczęciem właściwych działań należy:

  • odsunąć meble od ściany, ponieważ szkodniki często ukrywają się w trudno dostępnych miejscach;
  • spakować żywność i artykuły higieniczne do szczelnych worków – podobnie drobne sprzęty elektroniczne oraz inne przedmioty, które mogłyby ulec uszkodzeniu w wyniku opryskiwania;
  • usunąć z mieszkania zasłony, koce oraz narzuty, a ubrania wyjąć z szafek i ulokować w jednym miejscu.

Dobrym pomysłem będą również samodzielne poszukiwania siedlisk owadów, jeśli mamy pewne podejrzenia, gdzie się one znajdują. To usprawni proces usuwania szkodników przez specjalistów.

wietrzenie pomieszczeń

Postępowanie po dezynsekcji

Mieszkańcy powinni opuścić dom na czas pracy firmy świadczącej usługi DDD, a także zabrać ze sobą wszystkie zwierzęta domowe. Można wrócić dopiero po upływie około kilku lub kilkunastu godzin (w zależności od zaleceń wykonawców) od zakończenia działań. Nie oznacza to jednak, że z powierzchni użytkowej zniknie zastosowana chemia. Trzeba więc dokładnie sprzątać pomieszczenia po takich zabiegach.

Należy zacząć od wietrzenia – podstawę stanowi bezwzględne otwarcie wszystkich okien. Następnie można przejść do czyszczenia mebli i innych elementów wyposażenia domu z wykorzystaniem środków dezynfekujących. Dotyczy to również podłogi, przy czym pomijamy miejsca, gdzie preparaty powinny nadal spełniać swoją funkcję zwalczania owadów (mowa głównie o okolicach szafek). Jeśli w domu przebywają zwierzęta lub raczkujące dzieci, trzeba ograniczyć im dostęp do przestrzeni, gdzie wciąż znajduje się chemia. Zastanawiając się nad tym, jak sprzątać po dezynsekcji, nie można zapominać o wypraniu wszystkich materiałów w wysokiej temperaturze. Natomiast w celu umycia łóżka, foteli lub wykładzin warto użyć odkurzacza piorącego.

Stosowane przez naszych specjalistów metody charakteryzuje wysoka skuteczność. Należy jednak mieć świadomość, że problem może nawracać, zwłaszcza po pierwszym opryskiwaniu – nawet jeśli dobrze wiemy, jak sprzątać po dezynsekcji. Warto zatem stale monitorować, czy nie pojawiły się nowe szkodniki. Dobrym rozwiązaniem, które pomoże w zapobieganiu ponownej inwazji, będzie zabezpieczenie wszelkich nieszczelności w mieszkaniu, na przykład przy rurach, linoleum czy w drewnie.

Kompleksowa pomoc ABC Insekt

W naszej firmie od lat zajmujemy się świadczeniem usług DDD – zwalczaniem prusaków i karaluchów, odpluskwianiem, deratyzacją, a także dezynfekcją i ozonowaniem pomieszczeń. W pracy wykorzystujemy sprawdzone metody, preparaty i sprzęty, a ponadto mamy specjalistyczną wiedzę, którą chętnie dzielimy się z Klientami. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów – doradzimy, jak przygotować mieszkanie oraz jak sprzątać po dezynsekcji.

Usługi ABC Insekt

Menu