pluskwy w materacu zwalczanie

Zwalczanie pluskiew w Białymstoku, czyli jak pozbyć się tego problemu?

Pluskwa łóżkowa (nazywana również domową) jeszcze kilkadziesiąt lat temu była niemal zupełnie wytępionym gatunkiem. Kluczowe okazuje się tutaj słowo „niemal”, ponieważ od kilkunastu lat insekty te, niestety, znów pojawiły się na terenie gospodarstw domowych i nie tylko. Usługi zwalczania pluskiew w Białymstoku i innych miastach stały się tym samym bardzo potrzebne. Pojawili się specjaliści z tej dziedziny, dzięki którym można szybko pozbyć się wstydliwego problemu.

Odpluskwianie w Białymstoku: komu to potrzebne?

odpluskwianie ogniemNiektórzy uważają, że pojawienie się w danej przestrzeni pluskiew świadczy o tym, iż przestrzeń taka została mocno zaniedbana. Taka teoria jest mitem, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, a mimo to wiele osób dotkniętych inwazją niechcianych insektów odczuwa wstyd z powodu ich obecności.

Wynika to z obawy, że zostaną ocenieni przez innych jako ludzie nieprzykładający dużej wagi do dbania o czystość i higienę. W związku z tym temat został objęty swoistym rodzajem tabu, co powoduje, że ludzie starają się rozwiązywać kłopot samodzielnie, zamiast zwrócić się o wsparcie do profesjonalistów.

Pluskwy najczęściej muszą zostać przeniesione z jednego miejsca w inne. Problem najczęściej pojawia się, jeśli:

  • do domu zostaną sprowadzone używane meble, które są zainfekowane pluskwami;
  • korzysta się z noclegu w miejscu, gdzie występują insekty (zwykle znajdują się one w łóżkach); często są to np. tanie hostele, schroniska górskie i kwatery pracownicze;
  • przebywa się w miejscach, gdzie dziennie przebywa wiele ludzi (np. pociąg, kino, teatr, SPA i samolot).

Zwalczanie pluskiew jest bardziej skuteczne, jeśli jest ono przeprowadzane przez doświadczonych fachowców. Insekty te mogą pojawić się w mieszkaniu bez względu na to, czy jest ono regularnie sprzątane, czy nie. Klienci firm świadczących usługi dezynsekcji mogą liczyć na pełną dyskrecję pracowników. W Białymstoku istnieje kilka przedsiębiorstw trudniących się eliminacją niechcianych owadów, wystarczy skontaktować się z taką firmą i przedstawić szczegóły zaistniałego kłopotu. Na postawie zebranych informacji zostaną dobrane odpowiednie metody.

Zwalczanie pluskiew: zacznij od identyfikacji szkodnika

Pluskwa to płaski owad o owalnym kształcie i brązowo-czerwonej barwie, którego średnia długość jest równa 5 mm. Ze względu na wygląd pluskwy domowe dość często są mylone z kleszczami. Insekty nie mają skrzydeł i nie potrafią skakać, co pozwala odróżnić je od pcheł. Zwalczanie pluskiew warto rozpocząć od sprawdzenia, czy na pewno mamy do czynienia z właśnie tymi owadami.

Pluskwy doskonale wpinają się po ścianach i murach. Larwy są w stanie przetrwać ponad 80 dni bez dostępu do wody i pokarmu. Dorosłe osobniki mają umiejętność wprowadzania swojego ciała w stan hibernacji, która może trwać blisko 1,5 roku. Można więc się domyślać, że wytępienie tych insektów domowymi sposobami zwykle okazuje się nieskuteczne.

Dlaczego trzeba tępić pluskwy?

Ugryzienie pluskwy przypomina ukąszenia komarów i pcheł. Najczęściej znajdują się one na łatwo dostępnych partiach skóry. Są to małe, zaczerwienione punkty, które czasami przybierają postać rumienia. Osoby cierpiące z powodu ugryzień tych owadów odczuwają silne swędzenie i zostają narażone na rozwijanie się w ich organizmach wielu groźnych chorób. To jedynie kilka spośród licznych powodów, dla których odpluskwianie okazuje się koniecznością.

Usługi ABC Insekt

Menu