zwalczanie pluskiew wiedza

Zwalczanie pluskiew – co warto wiedzieć przed przystąpieniem do dezynsekcji

Pluskwa domowa to jeden z najtrudniejszych do zwalczenia szkodników. Firmy zajmujące się zwalczaniem pluskiew na terenie Białegostoku są zgodne co do tego, iż szkodniki te znów przechodzą swoje najlepsze lata. Co możesz zatem zrobić, jeśli zadomowiły się one i w Twoich czterech ścianach?

Czym są pluskwy

omowienie objawów po dezynsekcji pluskiewPluskwa domowa to owad żywiący się krwią ciepłokrwistych, a głównie człowieka. Szkodnik żeruje w nocy, dzięki czemu ludzie mogą pozostawać nieświadomi jego obecności przez długi czas.

W warunkach domowych pluskwy zazwyczaj osiedlają się wewnątrz łóżka, dzięki czemu mają łatwy dostęp do swoich żywicieli. Kilka lat temu owady te uznano w krajach rozwiniętych za niemalże całkowicie wytępione, jednak zauważa się ich wyraźny i niepokojący powrót.

Wszystko to powoduje, iż firmy zajmujące się profesjonalnym zwalczaniem pluskiew na terenie Białegostoku mają pełne ręce roboty. Dodatkowo, szkodniki te są wyjątkowo wytrzymałe, w związku z czym skuteczna dezynsekcja musi zostać oparta o co najmniej kilka prób.

Co więcej, mieszkańcy domu dotkniętego problemem powinni wykazywać się dużą dozą inicjatywy, a sterylność potraktować priorytetowo.

Jak wykryć pluskwy

Zanim poprosisz o pomoc specjalistów, sam musisz zorientować się, że to właśnie z tymi szkodnikami masz do czynienia. Nie jest to proste, ponieważ oznaki istnienia pluskiew nie zawsze są wystarczająco wyraźne. Co może więc sugerować Ci, że w Twoim mieszkaniu zadomowiły się tego typu owady?

Najważniejszy ślad, jaki pozostawiają po sobie pluskwy, to ugryzienia. W momencie pobierania krwi wstrzykują one substancję znieczulającą, dlatego też nocne ukłucia wcale nie muszą Cię budzić. Miejsca ugryzień są jednak zaczerwienione i swędzą, co powinno skutecznie wskazać prawdziwego winowajcę.

Pamiętaj, że firmy zajmujące się zwalczaniem pluskiew w Białymstoku posiadają w tym zakresie duże doświadczenie i wiedzę. Zadzwoń po profesjonalną pomoc po samodzielnym zbadaniu skali problemu, a także dokładnie opisz swoją sytuację.

Profesjonalne zwalczanie pluskiew w Białymstoku – metody

Odpluskwianie można przeprowadzić na kilka sposobów. Dobór konkretnych metod zależy przede wszystkim od skali inwazji owadów oraz lokalizacji ich skupisk. Z licznych doświadczeń wynika, iż świetne rezultaty daje łączenie różnych technik. Do najczęstszych metod dezynsekcji skierowanej przeciw pluskwom zalicza się:

  • stosowanie oprysków miejscowych,
  • wykorzystywanie środków pylistych,
  • zamgławianie różnych typów,
  • zabiegi steamerem,
  • manipulację temperaturą pomieszczeń (posługiwanie się zarówno skrajnie niskimi, jak i wysokimi temperaturami),
  • fizyczne usuwanie szkodników.

Większość firm zajmujących się zwalczaniem pluskiew na terenie Białegostoku wykorzystuje w swoich zabiegach profesjonalne środki owadobójcze. Zastosowanie ich może okazać się kosztowne, lecz na wydatkach tego typu nie opłaca się oszczędzać.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod, cen oraz efektów dezynsekcji, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury pozostałych artykułów dostępnych na naszym blogu, gdzie znacznie rozszerzamy te kwestie. Jeśli poszukujesz fachowego wsparcia – oczywiście oferujemy swoją pomoc. ABC Insekt zajmuje się profesjonalnym zwalczaniem pluskiew w Białymstoku oraz okolicach. Zapraszamy do współpracy.

Usługi ABC Insekt

Menu