szczur do deratyzacji

Pozbądź się gryzoni już w kilka dni dzięki deratyzacji w Ostrołęce

Gryzonie szczególnie łatwo aklimatyzują się w gospodarstwach domowych, piwnicach, czy zakładach przemysłowych. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest deratyzacja. W Ostrołęce nasza firma wykonuje profesjonalne usługi związane z usuwaniem gryzoni oraz dezynfekcją miejsc, które służyły za siedliska tych mądrych stworzeń.

Prowadzenie procesu deratyzacji wymaga zachowania wielu środków ostrożności oraz użycia silnych środków chemicznych, dlatego warto powierzyć go specjalistom w tej branży. Skażenie terenu w wyniku zasiedlenia przez szczury może znacznie zwiększać ryzyko zapadnięcia na wiele poważnych chorób, których diagnostyka oraz leczenie jest wyjątkowo trudne.

Profesjonalna i skuteczna deratyzacja w Ostrołęce

Ze względu na silne zagrożenie biologiczne wynikające z obecności szczurów w obszarze działań człowieka, konieczna jest stała kontrola budynków oraz bieżące usuwanie populacji szczurów. Nasza firma wykonuje zlecenia na terenie Ostrołęki oraz w okolicach miasta. Specjalizujemy się zarówno w wykonywaniu działań profilaktycznych na terenie miejskich osiedli, jak i usuwaniu całych populacji gryzoni.

Szczury chętnie zamieszkują miejskie piwnice, skwery oraz okolice śmietników. Dzięki dużej ilości pożywienia, te drobne zwierzęta znajdują w takich miejscach idealne warunki do życia i rozmnażania. Specyficzna budowa gryzoni sprawia, że mogą przemieszczać się przez bardzo wąskie otwory.

Na ten problem szczególnie narażeni są mieszkańcy starych kamienic, w których naturalnie występują niewielkie szczeliny. Prowadzenie deratyzacji w Ostrołęce wymaga w pierwszej kolejności lokalizacji wszystkich otworów w ścianach piwnic i fundamentach oraz ich usunięciu. Szczury często wracają w miejsca, gdzie już kiedyś założyły kolonię, więc utrudnienie dostępu do zabudowań jest priorytetem podczas prowadzenia skutecznej deratyzacji.Deratyzacja, tępienie gniazd szczurów Ostrołeka

Prowadzimy deratyzację i dezynfekcję na terenie Ostrołęki

Ze względu na wysoki poziom inteligencji gryzoni, walka z tymi zwierzętami jest wyjątkowo trudna. Szczury niechętnie sięgają po pożywienie, którego źródła nie znają, więc konieczne jest stosowanie trutki, której działanie widoczne jest dopiero po kilku dniach.

Dzięki temu, że szczury po zjedzeniu trującej substancji uznają ją za bezpieczną, możliwe jest usunięcie wielu osobników podczas jednego procesu deratyzacji. Eliminacja osobników nie oznacza jednak wcale, że teren jest już całkowicie bezpieczny – pozostawione odchody oraz zanieczyszczenia mogą przenosić wiele chorób, których skutki są bardzo poważne dla człowieka.

Wdrożenie odpowiedniego leczenia utrudnia dodatkowo fakt, że większość chorób przenoszonych przez szczury nie wykazuje jednoznacznych objawów, co skutkuje późnym rozpoznaniem. Aby uniknąć tego rodzaju zagrożenia należy szczególnie dbać o to, aby kontrolować stan budynków i w razie zauważenia zagrożenia działać szybko. Deratyzacja w Ostrołęce to jedyna skuteczna metoda na eliminację zagrożenia.

Usługi ABC Insekt

Menu