nowoczesna dezynfekcja w laboratorium

Nowoczesne metody dezynfekcji w Ostrołęce

Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wykorzystaniu najnowszych metod, procesy dezynfekcji w Ostrołęce są niezwykle skuteczne. W swoich działaniach wykorzystujemy zarówno klasyczne metody fizyczne, jak dezynfekcja parą wodną, promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie ultrafioletu i ozonowanie, jak również metody chemiczne, których możliwości stale rosną. Każda z dezynfekowanych powierzchni wymaga specjalnego traktowania, więc dobór odpowiedniej metody jest kluczową kwestią w skutecznym zwalczaniu drobnoustrojów chorobotwórczych.

Fizyczne procesy dezynfekcji w Ostrołęce

Dezynfekcja powierzchni użytkowych jest bardzo złożonym zagadnieniem, które ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o utrzymanie czystości wewnątrz pomieszczeń. Metody, które wykorzystują procesy fizyczne, pozwalają osiągnąć wysoką skuteczność odkażania przy użyciu minimum środków. Powierzchnie oraz przedmioty, które poddawane są procesom fizycznej dezynfekcji muszą zostać wstępnie oczyszczone przy użyciu innych metod, aby skuteczność procesu była wystarczająca.

Użycie pary wodnej o temperaturze bliskiej wrzeniu w ciśnieniu atmosferycznej pozwala na pozbycie się aż 99,99% bakterii, wirusów oraz grzybów. Para wodna o obniżonym ciśnieniu z łatwością wnika w wierzchnie warstwy dezynfekowanych powierzchni, usuwając niebezpieczne mikroorganizmy oraz wiele form przetrwalnikowych drobnoustrojów. Ta metoda dezynfekcji doskonale sprawdza się w przypadku wyposażenia sanitarnego.

Nowoczesne metody dezynfekcji

Promieniowanie ultrafioletowe składa się z cząsteczek o stosunkowo wysokiej energii. Dzięki temu ten typ promieniowania świetnie sprawdza się na otwartych przestrzeniach – do czyszczenia powietrza – oraz na dużych, odsłoniętych powierzchniach. Fale o długości 256 nm usuwają wszelkiego rodzaju drobnoustroje chorobotwórcze, pozostawiając powierzchnie suche i bezpieczne dla użytkowników.

Ozonowanie jest innowacyjną metodą dezynfekcji powierzchni, która nie tylko usuwa niepożądane mikroorganizmy z otoczenia, ale również pozwala usunąć nieprzyjemny zapach, czy alergeny. Ozon, jako toksyczny związek chemiczny, doskonale radzi sobie z każdym rodzajem zagrożenia: świetnie usuwa bakterie, wirusy, grzyby oraz czynniki wywołujące reakcje alergiczne. Ten silny związek chemiczny szybko się rozkłada, pozostawiając powierzchnie doskonale czyste i bezpieczne dla użytkowników.

Dezynfekcja chemiczna mikrobów Ostrołęka

Usługi firmy ABC Insekt

Nasza firma specjalizuje się w deratyzacji, dezynsekcji oraz dezynfekcji w Ostrołęce i okolicach. Świadczymy następujące usługi:

oraz wiele innych. Nasze usługi to pewność doskonałego wyboru. Dezynfekcja w Ostrołęce stoi na bardzo wysokim poziomie, czego efektem są nasze dotychczasowe realizacje.

Usługi ABC Insekt

Menu