deratyzacja nie zawsze konieczna

Jak ocenić, czy deratyzacja jest konieczna

Jeśli w lokalu mieszkalnym pojawiają się niechciane gryzonie, z pewnością zastanawiasz się nad sposobami rozwiązania tego problemu. W takim przypadku najlepiej jest skorzystać z fachowej deratyzacji, świadczonej na terenie Łomży przez wielu godnych zaufania specjalistów. Czy fachowe zwalczanie gryzoni jest naprawdę konieczne? Na łamach niniejszego artykułu odpowiadamy na to pytanie.

Choroby roznoszone przez gryzonie

Gryzonie same w sobie nie muszą wzbudzać w Tobie obrzydzenia. Niektórzy darzą te zwierzęta wręcz pewną formą sympatii i hodują je w swoich domach. Niestety, obcowanie z dzikimi gryzoniami stwarza mnóstwo zagrożeń. Zarówno szczury, jak i myszy, przenoszą wiele chorób, które w przypadku człowieka mogą zakończyć się śmiercią.

choroba od szczurówWśród najniebezpieczniejszych z nich wyróżnia się:

  • gorączkę krwotoczna z zespołem nerkowym,
  • szczurzą gorączkę,
  • histoplazmozę,
  • tyfus plamiasty.

Przebywanie w tym samym środowisku, co zakażone gryzonie, może okazać się tragiczne w skutkach. Firmy zajmujące się deratyzacją na terenie Łomży są świadome skali problemu, dlatego też nakazują swoim pracownikom korzystanie ze specjalnych strojów zabezpieczających. Pamiętaj, że choroba może nawiedzić daną kolonię gryzoni bez względu na jej wielkość!

Zdolność szybkiego rozmnażania

Gryzonie, a szczególnie szczury, słyną z umiejętności bardzo szybkiego zwiększania swojej populacji. Nawet jeśli jesteś przekonany, że aktualnie w Twoim domu znajduje się niewiele osobników, nie możesz być pewien, że będzie tak zawsze. Jeśli szczury uznają, że dane miejsce sprzyja ich przebywaniu, mogą one kilkunastokrotnie powiększyć swoją osadę w ciągu kilku tygodni.

Zwierzę osiąga dojrzałość płciową w piątym tygodniu życia, a w każdym miocie znajduje się do kilkunastu młodych. Osoby zajmujące się specjalistyczną deratyzacją na terenie Łomży donoszą o wielu przypadkach nagłego przerodzenia się pojedynczych wizyt szczurów w trudną do zatrzymania plagę.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy profesjonalne zwalczanie gryzoni to nie przesada, pomyśl o konsekwencjach, jakie może przynieść zignorowanie obecnego stanu rzeczy. Zamówienie fachowej deratyzacji z pewnością poniesie za sobą pewne koszty, jednak prawdopodobnie są one konieczne.

Ceny profesjonalnej deratyzacji na terenie Łomży

Ostateczny koszt zwalczania szczurów lub innych gryzoni zależy od kilku czynników, takich jak czas trwania zabiegów oraz skala problemu. Na szczęście w porównaniu z innymi miastami, firmy zajmujące się fachową deratyzacją na terenie Łomży oferują swoim Klientom bardzo przystępne ceny, co z pewnością pomoże Ci poczynić pewne oszczędności.

W większości przypadków wykonanie każdej pojedynczej usługi dolicza do rachunku określoną sumę. Dla przykładu, każda wizyta u Klienta kosztuje od 70 do 100 zł (tyle samo wstępne rozpoznanie terenu), rozlokowanie i wynajęcie małych pułapek od 25 do 45 zł za sztukę, rozlokowanie i wynajęcie dużych pułapek od 40 do 60 zł za sztukę, a podłożenie tacek z trutkami około 5 zł za sztukę. Powyższe kwoty nie powinny wykroczyć poza podane zakresy.

Wierzymy, że porady zawarte w niniejszym artykule pomogą Ci w podjęciu właściwych decyzji. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z deratyzacji na terenie Łomży i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat zabiegów tego typu, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

Usługi ABC Insekt

Menu