szczury przed deratyzacją

Deratyzacja – jak przebiega i ile kosztuje

Już sama bliskość gryzoni nie należy do przyjemności, tym bardziej, że bardzo chętnie zadomawiają się wewnątrz budynków mieszkalnych. Problem ten dotyczy także naszego miasta. Na szczęście w okolicy nie brakuje firm, które zajmują się profesjonalną deratyzacją na terenie Białegostoku. Jeśli Ty również walczysz z inwazją gryzoni, z pewnością zastanawiasz się, jakimi metodami posługują się specjaliści oraz ile kosztują ich usługi. Kwestie te wyjaśniliśmy na łamach niniejszego artykułu.

Czym jest deratyzacja

Nazwa tego specyficznego zabiegu pochodzi od angielskiego słowa „rat”. W języku polskim znaczy ono po prostu „szczur”, co mogłoby sugerować, iż deratyzacja polega jedynie na likwidacji tych zwierząt. W rzeczywistości jednak, określenie to odnosi się do usuwania wszelkich rodzajów gryzoni. Faktem jest, iż najczęściej to właśnie inwazja szczurów jest przyczyną wezwania specjalistów, jednak zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Co ciekawe, upowszechniana na terenie Białegostoku deratyzacja polega nie tylko na zwalczaniu nieproszonych gości. Zabiegi tego typu obejmują także analizę terenu pod kątem wykluczenia ewentualnej inwazji gryzoni w przyszłości. W tym celu wykorzystuje się nowoczesne środki pozwalające na zbadanie terenu, takie jak czujniki.

Metody usuwania gryzoni

Przez lata wykształcono wiele technik umożliwiających skuteczne zwalczanie szczurów, myszy oraz tym podobnych im intruzów. Obecnie, metody walki z gryzoniami dzieli się na dwa typy:

  • mechaniczne,
  • oraz chemiczne.

Zaleca się łączenie różnych sposobów deratyzacji, ponieważ dopiero tak kompleksowe podejście daje oczekiwane rezultaty. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie metody sprawdzają się w każdej sytuacji. Dla przykładu, techniki mechanicznego usuwania gryzoni (pułapki, itp.) mogą okazać się niepraktyczne, a nawet niehumanitarne w przypadku dużych osobników. Między innymi z tych względów w usuwaniu szczurów z reguły stosuje się metody chemiczne. W tym celu serwuje się zwierzętom substancje wabiącą, która po spożyciu wprowadza je w stan odrętwienia, a następnie uśmierca. Takie działania dobrze jednak powierzyć specjalistom. Liczne firmy zajmujące się deratyzacją na terenie Białegostoku chętnie zaoferuje Ci swoje doradztwo.

Ceny deratyzacji w Białymstoku

Jeśli borykasz się z problemem niechcianych gryzoni, z pewnością zastanawiasz się, czy stać Cię na profesjonalną pomoc. Na jakie wydatki powinieneś więc się przygotować w przypadku deratyzacji?

Oczywiście nie jesteśmy w stanie przedstawić Ci uniwersalnej ceny tego typu zabiegów. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielu czynników, takich jak wielkość kolonii gryzoni, zainfekowana powierzchnia lub gatunek, z którym masz do czynienia.

deratyzacja cenyPoniżej znajdziesz przykładowy cennik poszczególnych usług:

  • dojazd do Klienta w celu wykonania prac – 70-100 zł;
  • rozpoznanie terenu lub kontrola postępu prac – 70-100 zł;
  • rozstawienie tacek z trutkami – 5-8 zł za sztukę;
  • rozstawienie małych pułapek metalowych – 25-45 zł za sztukę;
  • rozstawienie dużych pułapek metalowych – 40-60 zł za sztukę.

Profesjonalną deratyzacją na terenie Białegostoku zajmuje się wiele firm, a cenniki oraz zakres usług każdej z nich mogą się od siebie różnić. Chcąc zatem dokładnie zaplanować przyszłe wydatki, musisz skontaktować się z konkretnym przedsiębiorstwem, by zapytać o szczegóły.

Jeśli plaga gryzoni dosięgła także Twoje miejsce zamieszkania, jak najszybciej weź sprawy w swoje ręce. Nie zwlekaj ani chwili i poproś o specjalistyczną pomoc, nim będzie za późno. ABC Insekt specjalizuje się usuwaniu wszelkich gatunków gryzoni, a także innych szkodników. Wykonujemy profesjonalne zabiegi deratyzacji na terenie Białegostoku i okolic. Zapraszamy do kontaktu.

Usługi ABC Insekt

Menu