kot to domowa deratyzacja

Deratyzacja domowymi sposobami – czyli jak samodzielnie zażegnać problem

Problem myszy oraz szczurów goszczących w osiedlach ludzkich znów przybiera na sile. Profesjonalna deratyzacja na terenie Białegostoku stanowi pewien wydatek, dlatego wiele osób próbuje samodzielnie radzić sobie z tym problemem. Czy zwalczanie gryzoni za pomocą domowych metod jest jednak skuteczne? Jeśli tak, w jaki sposób można to zrobić?

Czy gryzonie szkodzą

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy zabieg deratyzacji jest w ogóle konieczny. W końcu w wielu domach problem gryzoni utrzymuje się w granicach tolerancji. Pojedyncze osobniki widywane są stosunkowo rzadko i z reguły uciekają one natychmiast, gdy tylko wyczują bliską obecność człowieka. Czy w takiej sytuacji należy podjąć jakiekolwiek działania?

Mówiąc krótko – tak. Zarówno myszy, jak i szczury przenoszą mnóstwo niebezpiecznych chorób, które w skrajnych przypadkach potrafią doprowadzić do śmierci. Wśród nich należy wymienić przypadłości takie jak:

 • histoplazmoza,
 • szczurza gorączka,
 • tyfus plamiasty,
 • gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zagrożeń wynikających z obecności gryzoni, skontaktuj się z naszą firmą – zajmujemy się profesjonalną deratyzacją na terenie Białegostoku i okolic.

Deratyzacja domowymi sposobami

Samodzielne zwalczanie gryzoni być może pozwoli Ci na pewne oszczędności, jednak proces ten wiąże się ze sporym wysiłkiem. W przeciwnym razie Twoje starania pójdą na marne, a problem wcale nie zniknie.

Wśród najlepszych domowych metod deratyzacji warto wymienić:

 • pies pomoc w deratyzacjiwykorzystanie kotów – wyróżnia się nawet specjalne odmiany tych zwierząt, które specjalizują się w zwalczaniu szczurów oraz myszy;
 • wykorzystanie psów – jak wyżej;
 • zastosowanie pułapek mechanicznych – zakupienie ich może okazać się bardziej opłacalne niż wynajęcie;
 • podkładanie trutek – metoda wysoce skuteczna, należy zachować ostrożność w kwestii zdrowia własnego, pozostałych mieszkańców, jak i zwierząt domowych;
 • użycie elektronicznych odstraszaczy – sprzęty tego typu wykorzystują dźwięki w częstotliwościach od 25 do 65 kHz.

Jeśli nie zauważasz wpływu domowych metod na zmniejszenie się populacji gryzoni w Twoim domu, dowiedz się, czy mógłbyś skorzystać z fachowej deratyzacji na terenie Białegostoku. Być może w ramach działalności miasta taki zabieg będzie przysługiwał Ci z urzędu, dzięki czemu zapłacisz za niego mniej.

Profesjonalna deratyzacja w Białymstoku – ceny

Rozwiązywanie problemu na własną rękę nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Będąc świadomym zagrożeń, jakie niesie za sobą bliskie obcowanie z gryzoniami, nie warto ryzykować. Na jakie koszty powinieneś więc się przygotować, jeśli planujesz skorzystać z pomocy firmy zajmującej się fachową deratyzacją na terenie Białegostoku?

Cenniki poszczególnych usługodawców mogą się różnić, lecz z reguły kształtują się one podobnie:

 • pojedyncza wizyta u Klienta w celu przeprowadzenia prac – 70-100 zł;
 • rozpoznanie terenu lub kontrola rozpoczętej deratyzacji – 70-100 zł;
 • rozlokowanie małych pułapek metalowych – 25-45 zł za sztukę;
 • rozlokowanie dużych pułapek metalowych – 40-60 zł za sztukę;
 • rozlokowanie tacek z trutkami – 5-8 zł za sztukę.

Należy pamiętać, iż proces usuwania gryzoni zazwyczaj trwa długo i wymaga sporych nakładów pracy. Doszczętne pozbycie się myszy lub szczurów może zająć nawet kilka miesięcy.

Jeżeli poszukujesz firmy, która oferuje profesjonalną deratyzację na terenie Białegostoku – zapraszamy do ABC Insekt. Zapewniamy specjalistyczne zwalczanie myszy oraz szczurów w przystępnych cenach.

Usługi ABC Insekt

Menu