dezynsekcja parą

Czym jest dezynsekcja? Białystok i rynek takich usług

Dezynsekcja to tępienie niebezpiecznych owadów oraz ich larw i jaj ze względów sanitarno-gospodarczych. Przede wszystkim chodzi o zwalczanie pluskiew, pcheł, karaluchów, much i komarów, choć w szerszym znaczeniu termin ten odnosi się do próby całkowitego zniszczenia stawonogów.

Kogo powinien interesować temat dezynsekcji?

dezynsekcja promienie uvDezynsekcja może zostać wykonana na kilka różnych sposób. Firmy zajmujące się eliminacją szkodliwych pasożytów na terenie Białegostoku i innych polskich miast, posługują się w tym celu między innymi:

  • parą wodną,
  • ogniem lub gorącym powietrzem,
  • gazem,
  • promieniowaniem ultrafioletowym,
  • szronem.

Tyle, jeśli chodzi o stosowanie środków fizycznych. Innymi metodami przeprowadzania dezynsekcji są czynności fizyczne, takie jak oczyszczanie danej przestrzeni, wyłapywanie insektów, wytrzepywanie przedmiotów, na których rozmnożyły się owady (np. koce, ubrania, meble). Korzystając z usług firmy specjalizującej się w usuwaniu intruzów, najlepiej jest skorzystać również z profesjonalnych porad dotyczących tego, jak w przyszłości zapobiec podobnej inwazji.

W wielu przypadkach konieczne jest nie tylko wytępienie insektów, ale także skupienie się wokół próby lepszego zabezpieczenia pomieszczenia tak, aby uniemożliwić owadom ponowne rozmnożenie się w danej przestrzeni. Często należy także zdezynfekować wszystkie przedmioty znajdujące się w oczyszczanym miejscu. Środki odkażające powinny zostać dobrane odpowiednio do ich specyfiki — inne stosowane są do sterylizacji mebli, a inne do zabawek w przedszkolu.

Dezynsekcja to ogólna nazwa działań mających na celu pozbycie się insektów z danej okolicy. Należy jednak wiedzieć, że ostatecznie konkretne działania są dobierane indywidualnie do potrzeb konkretnych Klientów. Oferta tych usług jest skierowana zarówno do osób indywidualnych, jak i właścicieli dużych przedsiębiorstw, a metody dobierane są zawsze indywidualnie.

Deratyzacja — co warto wiedzieć?

Niechciani lokatorzy w postaci insektów i gryzoni to problem, z którym zmaga się wielu Polaków. Narażeni na niego są zarówno mieszkańcy małych miejscowości, jak i większych miast, takich jak Białystok. W sytuacjach, gdy w zamieszkiwanym lokalu pojawia się plaga myszy lub szczurów, konieczne jest przeprowadzenie deratyzacji, czyli podjęcie próby ich wytępienia. Zwierzęta w wielu przypadkach mogą okazać się niebezpieczne. Myszy i szczury są nosicielami wielu groźnych chorób, a duże osobniki mogą nawet zaatakować człowieka, co może skończyć się dla niego tragicznie.

Gryzonie najchętniej rozmnażają się w piwnicach, na terenie gospodarstw rolnych oraz w magazynach — szczególnie tych, gdzie przechowywane są towary sypkie (np. mąka, kasza, ryż). Po przeprowadzeniu działań mających na celu wyeliminowanie niechcianych gości z określonej przestrzeni, podobnie jak w przypadku dezynsekcji, konieczne jest odkażenie całego pomieszczenia i wdrożenie działań mających chronić je przed ponowną wizytą myszy i szczurów.

Eliminacja insektów w Białymstoku i nie tylko

Wiele osób po zlokalizowaniu problemu inwazji owadów lub gryzoni zaczyna panikować i podejmować nieprzemyślane decyzje. To błąd, ponieważ właśnie spokój jest kluczem do sukcesu. Dobrze przeprowadzona dezynsekcja to taka, która została w pełni dostosowana do indywidualnych potrzeb Klienta. Przed zamówieniem którejkolwiek z usług tego typu, najlepiej jest skorzystać z profesjonalnej porady eksperta. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo nerwów, czasu i pieniędzy.

Usługi ABC Insekt

Menu