ozonowanie pomieszczeń

Co jaki czas wykonywać ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń ma na celu usunięcie różnego rodzaju bakterii, wirusów, alergenów oraz grzybów, a także nieprzyjemnych zapachów. To skuteczny sposób likwidacji drobnoustrojów, choć niekiedy konieczne jest kilkukrotne powtórzenie całego procesu. Zastanówmy się zatem, co jaki czas warto wykonywać ten zabieg.

Dezynfekcja ozonem – zastosowania

Opisywany gaz o silnych właściwościach utleniających dobrze sprawdza się w odkażaniu różnych powierzchni. To metoda ekologiczna oraz bezpieczna dla ludzi i zwierząt, choć trzeba zachować pewne środki ostrożności (takie jak wietrzenie wnętrza budynku po zakończeniu pracy ekipy świadczącej usługi DDD). Poszukując odpowiedzi na pytanie, co jaki czas wykonywać ozonowanie pomieszczeń, warto wskazać kilka sytuacji, w których ten zabieg bywa szczególnie pomocny. Opisywana usługa stanowi dobre rozwiązanie w przypadku:

  • zagrzybienia ścian – usuwa grzybnie i pleśnie, a także charakterystyczny zapach stęchlizny;
  • pożaru mieszkania – aby pozbyć się dioksyn z powietrza oraz woni spalenizny; w tej sytuacji może być konieczne kilkukrotne powtórzenie zabiegu;
  • zakończenia remontu – w celu wyeliminowania patogenów chemicznych dotyczących z substancji takich jak farby, lakiery czy rozpuszczalniki;
  • sprzątania po zmarłym – w ten sposób likwiduje się wszelkie drobnoustroje oraz bakterie związane z rozkładem zwłok;
  • alergii na roztocza kurzu domowego – gdyż ozon wykorzystywany jest w procesie akaryzacji.

Kwestia tego, co jaki czas wykonywać ozonowanie pomieszczeń, zależy również od typu obiektu. W przypadku miejsc takich jak szpitale, gabinety lekarskie, przedszkola czy hotele ważne jest regularne korzystanie z tej usługi – na przykład co tydzień. W prywatnych mieszkaniach zazwyczaj przeprowadza się ten zabieg tylko w konkretnych sytuacjach wskazanych powyżej. Nie jest to jednak regułą.

zastosowanie dezynfekcji ozonem

Co wpływa na częstotliwość dezynfekcji?

Zastanawiając się nad tym, co jaki czas wykonywać ozonowanie pomieszczeń, trzeba wziąć pod uwagę kilka indywidualnych kwestii. Jeśli na przykład domownicy palą papierosy w pokojach, nieprzyjemny zapach będzie wyczuwalny już kilka dni po opisywanym zabiegu. Wówczas dobre rozwiązanie stanowi jego regularne powtarzanie. Podobnie w sytuacji, gdy dom zamieszkują alergicy – za pomocą ozonu można systematycznie eliminować alergeny z otoczenia. To pomoże w walce z uciążliwymi objawami, takimi jak katar, zmiany skórne czy też łzawienie oczu.

W prywatnych mieszkaniach nie jest to jednak często realizowana usługa, gdyż wymaga kompleksowych przygotowań. Trzeba między innymi wynieść z domu rośliny, a także zabezpieczyć sprzęty elektroniczne, które mogłyby ulec uszkodzeniu, za pomocą folii ochronnej. Podczas dezynfekcji ani ludzie, ani zwierzęta nie mogą przebywać w budynku (tak samo w trakcie dezynsekcji, na przykład odpluskwiania). Po zakończeniu działań zatrudnionej firmy konieczne jest dokładne sprzątanie. Warto mieć to wszystko na uwadze, rozważając, co jaki czas wykonywać ozonowanie pomieszczeń.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

W firmie ABC Insekt świadczymy kompleksowe usługi – zajmujemy się likwidacją bakterii, wirusów, roztoczy, a także różnych owadów, szczurów oraz myszy. Klientom zapewniamy szybką realizację zleceń, gdyż stosujemy sprawdzone metody i wysokiej klasy sprzęt. Zapraszamy do kontaktu w celu skorzystania z profesjonalnej pomocy – nasza wykwalifikowana kadra pracownicza chętnie odpowie na wszystkie pytania. Doradzi, co jaki czas wykonywać ozonowanie pomieszczeń i jak przygotować wnęrza do tego zabiegu.

Usługi ABC Insekt

Menu